<

TESİSLERİMİZ

Tarımın gerek ülkemiz gerekse dünya açısından önemi nedeniyle önceden ithal ettiğimiz gübreleri kurduğumuz güçlü makina parkuruyla kendimiz üretmeye başladık.

NPK ÜRERİTİMİ

NPK üretim fabrikası kurduk, bir çok marka ürettik, ülkenin dört bir yanına çözüm ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz. Bitki beslemesinin temeli olan gübreyi ürettiğimiz gibi, bir zamanlar ithal ettiğimiz ülkelere de satıyoruz. Mevcut tesislerimizde ; açık alan ve örtü altı tarımına uygun gübreler ile damlama, yağmurlama gibi sistemlere göre kullanılabilen, Organik-inorganik veya Toz-Sıvı gübreler özenle üretilmektedir. Çeşitlerin çokluğu, tarımın her türlü ihtiyacına cevap verebilme azim ve kararımızın sonucudur.

Toz Gübre :

Tesislerimizde ; 2 adet 2 ton/saat kapasiteli PADDLE tipi Mixer, 2,5 ve 5 ton/saat kapasiteli öğütücüler, Toplam 200 kg/dakika kapasiteli 4 adet dolum makinası, Tam otomatik torba ağzı dikiş makinası, Paletleri sard>¤>m>z stretch makinası. (Dış etkilerden korumak için) Ayrıca ; Folyo veya PE torba Dolum makinaları ile de 100 gr dan 2,5 kg a kadar yaprak gübresi dolumu yap>labilmektedir. Bu tip dolum yapabilen 4 makinaya sahibiz Kaliteli bir ürün için birinci flart, kaliteli ve güvenilir hammadde kullanmak olduğunun bilincinde olarak, gelen hammaddeler laboratuarımızda analiz edilerek üretime alınır. Yine üretim aflaması ve son ürün hali, deneyimli laboratuar personelince analiz edildikten sonra üretim tamamlanmış olur.

SIVI GÜBRELER

Tesislerimizde Organik ve inorganik (Kimyevi) sıvı gübre üretimi yapılmaktadır. Bu üretim için kullanılacak tesisat ve makine techizatı özenle seçilmiş ve kurulmuştur. Öncelikle üretimde kullanılacak suyun kalitesi ni yükseltmek için , Osmotik Deionizasyon Arıtma Sistemi kullanılmaktadır. Herbirisi 5000 lt'lik 2 adet ve 2000 lt'lik 1 adet Paslanmaz çelik reaktör ile 5000 lt.lik 1 adet PE reaktör techizatımızın ana gövdesini oluşlturur. Reaktörlerden birisi Kızgın Yağ Sistemi ile ısıtmalı di¤eri ise su ile soğutlmalı yapıdadır. Üretim yapıldıktaa sonra sıvı gübre, bir filtreden geçerek dinlenme tanklarına alınır, analizi yapıldıkdan sonra dolum tesisine verilir. Tam otomatik dolum makinasında ise; flifle alma - dolum - kapatma - etiketleme - tarihleme-kolileme işlemleri yapılmaktadır. Bu makinada ; 250 ml - 500 ml -1000 ml - 5000 ml otomatik olarak dolar. Ayrıca manuel - otomatik iki seçenekli dolum makinaları ile de 5 ve 20 lt'lik bidonlar doldurulur.


DEPOLARIMIZ

Yurdumuzun farklı bölgelerinde sevgili çözüm ortaklarımıza ve üreticilerimize daha hızlı hizmet verebilmek için Antalya,İzmir ve Adana Şehirlerinde depolar kurduk. Platin Kimya Zirai İlaç ve Gübre tesislerinin 3 ayrı deposu bulunmaktadır. Bunlar kullanım amaçlarına göre

1. HAMMADDE DEPOSU 1800 m2 alana sahip bu depoya 3000 ton hammadde konulabilmektedir.
2. ÜRÜN DEPOSU : 2000 m2 alana sahip depoda 3500 ton ürün depolanabilmektedir.
3. AMBALAJ DEPOSU : 1800 m2 alana sahip depomuzda, karton kutu - koli - alüminyum folyo - PP torba PE şişe ve bidonlar sağlıklı bir şekilde tutulmaktadır. 1000 ton civarında ambalajı stoklayabiliriz. Depolar, gerek havalandırma, gerek sızdırmazlık gerekse yangına karşı önlemler açısından her türlü donanıma sahiptir. Bütün mallar paletler üzerinde yerleşmiş olup, fork-liftler vasıtasıyla istenilen yerlere sevk edilbilmektedir.