ÜRÜNLER / NPK GÜBRE SERİSİ /

MAGİC SABERA NPK

WATER SOLUBLE FERTİLİZER

KULLANIM MİKTARI: MAGİC SABERA gübresi, sebze (sera), meyve, bağ, tarla bitkilerinde damlama ,yağmurlama,mini sprink gibi her türlü sulama sisteminde kullanılan, makro (N,P,K) ve mikro besin maddeleri (Fe,Mn,Zn,Cu,B) içeren suda erir toz gübredir.

Kullanılacak miktar, iklim toprak yapısı, hava, ürün cinsi ,verim özelliği ve sulama sistemi farklılığına göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle uzman kişilerce veya firmanın teknik danışmanlarınca yapılacak tavsiyeler daha doğru bir uygulama olacaktır. Ortalama olarak, topraktan sulama suyu ile 500-1500 gr/da/gün verilmesi uygundur. Özellikle otomasyon sistemlerinde EC değerlerine göre uygulama yapıldığından gübreleme öncesi ölçüm şarttır. Gerek bitkinin dönemsel besin ihtiyacı ,gerekse toprağın özellikerine göre kesin dozaj tespit edilmelidir. (TAHIL VE YEŞİL ALAN HARİÇ)

Not: Uygulama dozunu en doğru şekilde belirlemek için toprak ve yaprak analizini yaptırmak gereklidir.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU : Bu gübre genel olarak suda eriyen tüm gübrelerle karışabilir.

SAKLAMA VE DEPOLAMA : Doğrudan güneş ışığı almayan, iyi havalandırılmış serin bir depoda ağzı kapalı olarak muhafaza edilmelidir. Kesekleşmeyi önlemek için torbanın ağzı sıkıca kapatılmalıdır.

Depolama sıcaklığı -5 / +45 o C olup, normal şartlar altında üretim tarihinden itibaren 3 yıl özelliklerini korur.