ÜRÜNLER / ÖZEL GÜBRELER /

SELECT COMBİ

B:1,5, Cu:0,6, Fe: 4,0, Mn: 3,0, Mo: 0,05, Zn: 4,0

COMBI : Eksiklik giderme ve beslemede önemli mikro elemetleri içeren tamamı EDTA şelatlı mikro element karışımıdır;

  • Metabolizma faaliyetlerinde önemli rol alırlar. Bitkide gelişimi teşvik eder.
  • Bakır, klorofil oluşumu için gerekli olup, fotosenteze yardımcı olur. Bitkideki su hareketinin dengelenmesinde rol oynar. Ayrıca tohum üretimi için gereklidir. Eksikliği halinde gelişme ve verim azalır.
  • Mangan, Demir ile birlikte klorofil oluşumuna etki eder,dolayısıyla fotosentez için gereklidir. Çeşitli enzimlerin işleyişinde ve protein ile karbonhidratların oluşumunda görev alır.
  • Bor, çiçek ve meyve tutumu ile oluşumuna tesir eder, polenlerin hayatiyetlerini sürdürmelerini sağlar. Hücre zarlarının dayanıklılıklarını arttırarak bitkilere direnç kazandırır. Noksanlığı durumunda çiçeklenme.tohum ve meyve tutumu azalır, büyüme yavaşlar.
  • Molibden, azotun bitki tarafından alınmasında ve kullanılmasında etkilidir. Demir ve fosforun kullanılmasında rol oynar. Eksikliği durumunda, toprak kaynaklı hastalık/arın bitkide ilerlemesi hızlanır, çiçekler solar, bitki boyunun uzaması durur, bitkide C vitaminioluşumu engellenir, klorofil miktarı düşer, kısaca gelişme durur veya en aza indirgenir

 

Suda çözünür B (Bor)

1,5

 

Suda çözünür Cu (Bakır)

0,6

Tamamı EDTA ile şelatlıdır.

Suda çözünür Fe (Demir)

4.0

Tamamı EDTA ile şelatlıdır.

Suda çözünür Mn (Mangan)

3.0

Tamamı EDTA ile şelatlıdır.

Suda çözünür Mo (Molibden)

0,05

 

Suda çözünür Zn (Çinko)

 

,0

 

EDTA elatı için stabil pH aralı ı : 3-7,5