ÜRÜNLER / SIVI GÜBRELER /

Duetto Calbor

EC FERTILIZER

DUETTO CALBOR

Kalsiyum Klorür Çözeltisi

Yapraktan uygulama için

 

Garanti edilen içerik %w/w

 

Suda çözünür Kalsiyumoksit (CaO) 12

Suda çözünür Bor (B) 0,5

 

ÖZELLİKLERİ

Yapraktan düzenli aralıklarla kullanıldığında, etilen oluşumunu azaltır. Ayrıca hücre duvarlarında görülen Kalsiyum eksikliğini giderir. Bu etkiler sayesinde, meyve, koza, tohum kabuğu, tomurcuk tutumu artar, dokularda görülen depolama zararları azalır.

 

KULLANIŞI

TOPRAK  ve YAPRAK ANALİZİ YAPTIRILARAK KULLANILMALIDIR.

İnsektisit ve fungusitlerle karıştırılabilir fakat bitki gelişim düzenleyicileri ile veya hormonlarla yada diğer yaprak gübreleri ile karıştırmayınız. Uygulamadan önce kavanoz testi yapılması önerilir. İçeriğinde Bor olduğu için, etikette yazmayan bitkilerde yapılacak uygulama ciddi zarar verebilir.

  1. Pamuk, soya, baklagiller, domates, biber, kavun, yerfıstığı …

Çiçeklenme ile uygulama başlar. Yeterli miktarda su ile bitkinin tamamının kaplanması sağlanır. Meyve, koza veya tohum kabuğunda sona doğru sprey uygulamasına ara verilir.

Sprey aralığı Miktar

7 Gün 0,250 lt/da

10 Gün 0,400 lt/da

14 Gün 0,525 lt/da

 

  1. Kereviz, karnabahar, havuç, şeker pancarı, patates, tatlı patates, yeşilli, brokoli, marul ….

Ekili alanlar hızlı büyüme dönemine geçtiği zaman veya dokuları gelişmeye başladığı zaman uygulama yapılır. Yeterli miktarda su ile bitkinin tamamının kaplanması sağlanır. Hızlı büyüme kesildiği zaman veya depo dokuları kütleleşmeyi bitirdiği zaman sprey uygulamasına ara verilir.

Sprey aralığı Miktar

7 Gün 0,250 lt/da

10 Gün 0,525 lt/da

Ağaçlık alanlar: Turunçgiller, fındık, elma, şeftali, armut, kiraz, badem, tropikal meyveler tomurcuklanma ile birlikte uygulama başlar. Yeterli miktarda su ile bitkinin tamamının kaplanması sağlanır. Meyveler normal boyutlarına geldiği zaman spreye ara verilir

Sprey aralığı Miktar

10-14 Gün 0,525 lt/da.

Eğer düzenli sprey aralıklarına dikkat edilmemişse, maksimum meyve tutumu için 2,4 lt/da uygulanır yada sadece dökülme öncesi periyotta verilir.

  1. Bağlar ilk meyveler şekillenmeye başlayınca uygulama da başlar. Yeterli miktarda su ile bitkinin tamamının kaplanması sağlanır. Meyveler normal boyutlarına geldiği zaman spreye ara verilir.

Sprey aralığı Miktar

7 Gün 0,250 lt/da

10 Gün 0,400 lt/da

14 Gün 0,525 lt/da

UYARILAR

.   ÇOCUKLARDAN VE GIDA MADDELERİNDEN UZAK TUTUNUZ.

.   ÖNERİLEN MİKTARLARDA VE SADECE TARIMSAL AMAÇLARLA KULLANINIZ.

.   Yutulması halinde tehlikelidir. Hastanın kusmasını sağlayın, ağızdan hiçbir şey vermeyin.

.   Buharını solumayın. Boğaz, burun ve deriye zararlı olabilir.

.   Göze kaçması halinde derhal bol su ve temiz su ile 15 dakika yıkayın

.   Yutulursa veya göze kaçarsa derhal en yakın Sağlık birimine başvurun.

SAKLAMA VE DEPOLAMA:  Ürün orta dereceli sıcaklıklarda orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarında yıllarca saklanabilir. Depolama sıcaklığı  -5 / + 45 C olup, normal şartlar altında üretim tarihinden itibaren 3 yıl özelliklerini korur.